خانه خدمات پشتیبان مهر خدمات پسیو شبکه

خدمات پسیو شبکه

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

کارشناسان پشتیبان مهر با انوع کابل کشی شبکه و با گونه های گوناگون ساز و برگ مورد استفاده آشنا هستند. برند لگراند، مثال های ارزان تر اما با کارآیی لگراند و داکتهای ایرانی. همچنین با انواع برند رک، پچ پنل، انواع سوئیچ، انواع اکسس پوینت، روتر و همگی ساز و برگ مرتبط آشنا بوده و برای هر مجموعه با پروا به تکاپو و بودجه بهترین حالت را اجرا خواهند نمود. عموماً شبکه ای با بستر کابل با وثیقه وایرلس و وایرلس جداگانه صرفاً برای دسترسی کاربران و مدعوین به اینترنت را می توان بستری نرمال نامید.
ترانک چیست

کانالهای پلاستیکی یا فلزی هستند، که بر روی دیوار نصب می شود و برای پنهان کردن و مرتب سازی کابلها و همگی مدیاها از قبیل کیستون شبکه، کیستون تلفن، پریز برق و UPS و جعبه فیوزها استفاده می شود. معمولا تمامی برندهای ترانک دربرگیرنده تمام محصولات از قبیله زاویه، گوشه، فیس پلیت و کیستون می باشند. از طرفی شبکه بی سیم شبکه محلی است که به صورت بیسیم بستگی همگی هاست‌ها با یکدیگر را بر پیمان می کند. در این نوع شبکه‌ها هر چه تعداد کلاینت‌ها اغلب شود سرعت شبکه کندتر می‌شود.
شبکه کابلی یا بی سیم

اینکه صرفاً یک شبکه به صورت کابلی باشد راهکار درستی نیست زیرا در حال حاضر بسیاری از تجهیزاتی که به نوع با شغل ما مرتبط شده اند به صورت وایرلس می باشند مانند انواع گوشی تلفن، تلبت، لپ تاپ حتی پرینترهای جدید نیز به چهره بی سیم فرآوری می شوند. اما نمی تاب کیفیت و ایستا (Stable) بودن شبکه های کابلی را با وایرلس سنجش کرد. شبکه‌های WPAN از سوی سایر در دسته شبکه‌های Ad Hoc نیز پیمان می‌گیرند. تفاوت وسط شبکه‌های Ad Hoc با شبکه‌های محلی بی‌سیم (WLAN) در ساختار مجازی آن‌هاست. به‌عبارت دیگر، ساختار مجازی شبکه‌های محلی بی‌سیم بر اساس طرحی ایستاست درحالی‌که شبکه‌های Ad Hoc از هر نظر پویا هستند.
خدمات و ارتباطات قمر مصنوعی ای VSAT

شرکت پشتیبان مهر با سالها پیشینه در زمینه های گوناگون انفورماتیک , و جهت برآورده ساختن بیچارگی مشتری حال و پدران خود اقدام به تامین تجهیزات , طراحی , نصب و حمایت شبکه های ماهواره ای STAR و MESH می نماید و آمادگی خود را جهت همکاری با شرکت ها و سازمان های دولتی و خصوصی اعلام می دارد . در این راستا این شرکت تا به حال به طراحی نصب و تاسیس شبکه های :
• SCPC / SCPC
• DVB / SCPC
• TDM / TDMA
اقدام نموده است . وانگهی این شرکت امکان ارائه سرویس بر روی قمر مصنوعی های پرقدرت و با پوشش پسندیده روی منطقه خاورمیانه , اروپا , و آسیا را دارا است . که از آن جمله می تاب به ماهوراه های مختلف Intelsat و Eutelsat اشاره کرد .

در میان ابزارهای مؤثر جهت تسهیل نیازهای ارتباطی، سیستم‏های مخابرات ماهواره‏ای از جایگاه منحصر به فردی برخوردارند. این جایگاه ویژه ناشی از مزایای ارتباط ماهواره‏ای از نظر تنوع سرویس، انعطاف پذیری، عدم تأثیرپذیری از موانع طبیعی، سرعت عمل بالا در برقراری ارتباط، پوشش‏دهی وسیع و هزینه‏ی کمابیش کم در فواصل طولانی است.

این خصوصیات مایه شده است که علی‏رغم رشد و ترقی سیستم‏های ارتباطی، تاکنون جایگزین بهتری برای برخی خدمات سیستم‏های مخابرات ماهواره‏ای پیدا نشود و این سیستم‏ها علی‏رغم هزینه‏های اولیه‏ی قابل توجهی که دارند، در بیشتر کاربردها هنوز به عنوان بهترین گزینه مطرح باشند.از بعد سایر ماهواره‏ها نقش عمده‏ای در عرصه‏ی حیات بشری و نیز برپایی تسهیلات جدید در زمینه‏های تجارت، آموزش و صنعت ایفا نموده و به دلیل کاربردهای وسیع و متنوع خود، مایه توسعه تکنولوژی گیرنده‏های زمینی شده‏اند.

توزیع داده‏ها از طریق اینترنت، خدمات کنفرانس تصویری و تعلیم از راه دور، پزشکی از راه دور، هواشناسی، زمین شناسی، نقشه برداری (GIS) و سرویس موبایل ماهواره‏ای از عمده کاربردهایی هستند که نقش ارزنده‏ی آن‏ها از دید صرفه‏جویی در هزینه، موعد و افزایش ضریب امنیت غیرقابل انکاراست.

درحال حاضر تقریباً تمام نقاط کره‏ی زمین تحت پوشش شبکه‏های گسترده ماهواره‏ای قرار دارند.

اشاعه سریع ارتباطات ماهواره‏ای بیانگر تلاش بی‏وقفه در استفاده از فناوری‏های جدید جهت رفع نیازهای ارتباطی است. در این راستا، اندازه و طاقت لازم درایستگاه‏های زمینی ماهواره‏ای روند تفریق را داشته است به طوری که تجهیزاتی که در اصطلاح به آن‏ها VSAT می‏گویند با قطر آنتنی کمتر از ۲٫۴ متر، از نظر هزینه، موعد نصب و راه‏اندازی و غیره بسیار به صرفه و قابل توجیه هستند و از نظر شمار و گسترش، عمومیت زیادی پیدا کرده‏اند. VSAT‏ها سرویس‏های زیادی را پشتیبانی می‏نمایند و کاربردهای متنوعی دارند.

از دسته می‏توانند سرویس‏های صوت، ویدئو، تعاملات داده‏ای دو طرفه و تراکنش را حمایت نمایند و در ضمن در زمینه‏ی ارتباطات داده‏ای و صوت و دسترسی به اینترنت قابلیت‏های نکوداشتن دارند و هر جا نیاز به این گونه سرویس‏ها از طریق سیستم‏های ماهواره‏ای قابل توجه بوده است، رشد وگسترش شبکه‏های VSAT نیز به موازات آن چشم‏گیر بوده است.موضوع این اثر بررسی شبکه‏های ماهواره‏ای VSAT است.

این شبکه‏ها امروزه کاربردهای وسیعی در زمینه‏های مختلف همانند بانکداری الکترونیکی، هواشناسی، جمع‏آوری خبر، کنترل و مانیتورینگ و سیستم‏های بر پایه تراکنش دارند.

در این نشانه کوشش شده است با نگاهی تحلیلی به جنبه‏های مختلف شبکه‏های VSAT پرداخته شود.

Very Small Aperture Terminal

همانگونه که از نام آن پیداست ترمینالهای بسیار کوجک قمر مصنوعی ای که در سایتهای پراکنده از لحاظ جغرافیایی واقع می باشند و از طریق یک لینک قمر مصنوعی با یک هاب که دربرگیرنده تجهیزات مخابراتی مترقی و آنتن به مراتب ارشد از ترمینالها، مثلا حدود ۶ متر، بستگی دارند. در واقع با خرج کردن در هاب می طاقت خرج ترمینالها را بشدت کاهش داد. آنتنهای VSAT معمولا بین ۰٫۷۵ الی ۳٫۸ متر می باشند. دو نوع توپولوژی شبکه به نامهای STAR , MESH استفاده می شوند. در شبکه های کوچک، معمولا بین ۵ لغایت ۳۰ سایت، از MESH استفاده می شود و در شبکه های بزرگتر بیشتر از توپولوژی STAR استفاده می شود

Communication via vsat

با پروا به عدم پوشش کامل شبکه زمینی مخابراتی کشور از یکسو و پراکندگی و گستردگی دفاتر و شعب بسیاری از سازمان¬ها و دستگاه‌های اجرایی در مملکت از دیگرسو باعث شده الی ارتباطات ماهواره¬ای در بسیاری از موارد تنها امکان برقراری ارتباط مخابراتی به شمار میروند. از این ارتباطات می¬توان برای دسترسی پرسرعت به شبکه اینترنت و یا ایجاد یک شبکه اختصاصی VPN استفاده کرد. با پروا به اخذ پروانهVSATتوسط شرکت ت وب ،درحال آماده تمام نقاط مملکت و کشورهای همجوار زیر پوشش شبکه قمر مصنوعی ای این شرکت پیمان دارد.

سرویس های پشتیبان مهر

برقراری وابستگی نقاط مختلف بدون پروا به فواصل جغرافیایی و مستقل از بسترهای رایج مخابراتی و بدون در نظرگرفتن شرایط آب و هوایی، با به کارگیری مخابرات ماهواره­ ای زیاد سهل­ الوصول می باشد. به کارگیری تکنولوژی ­های گوناگون در حوزه­ های متنوع بانکی، نفت و گاز، شرایط بحران، مخابرات روستایی و … بیانگر دامنه کاربردهای ارتباطات ماهواره­ ای می باشد. لیست زیر برخی کاربری های ارتباطات ماهواره ای را پرتو می دهد.

شبکه های خصوصی مجازی
شبکه های بانکی
نفت و گاز
شبکه های مقابله با بحران
مخابرات روستایی و GSM Backhaul
خودروی سیار
اینترنت قمر مصنوعی ای
ارتباطات ماهواره ای کشتی ها
ویژگیها و ساختار کلی
شبکه های بر پایه ارتباطات ماهواره¬ای برخلاف تصور عامه که با ترقی و توسعه شبکه¬های زمینی از ارزش و استعمال آنها کاسته شده است، در سالهای پسین رشد روز فزونی داشته اند. شمار شبکه های ماهواره‌ای که در چند سال تازه تنها در کشورهای اروپایی احداث و به بهره‌برداری دریافتی وظرفیت آنها سریعا” تکمیل گردیده است، مؤید این امر می باشد. در این بین گسترش شبکه‌های باند پهن (BroadBand) که در آن امکان برقراری ارتباطات هم‌سطح تکنولوژیDSL، از راه قمر مصنوعی را فراهم می‌آورند، کاربردها و جاذبه‌های این سیستم را با پروا به مزایای پیشین شبکه‌های ماهواره‌ای دو چندان نموده است.پیشرفت فناوری دسترسی بر پایه درخواست(BoD) در شبکه‌های جدید، زمینه طراحی شبکه‌هایی با نا و قدرت بالا و از طرفی مقرون به صرفه در بخش ساز و برگ زمینی و وانگهی استفاده بهینه از ظرفیت فضائی (Space Segment) ماهواره‌ای را مایه شده است. همانطور که از مفهومBOD مشخص است در این شبکه، پهنای باند ماهواره در سررسید تقاضا هر ترمینال در کمر بستن آن قرار می‌گیرد.

از آنگونه مزایای عمده این نوع شبکه‌های ماهواره‌ای عبارتند از:

ارتباطات شما را فقط در موعد دربایستن و در آن واحد از طریق ارتباطات ماهواره‌ای فراهم می‌نماید.
فقط به میزان پهنای باند مصرفی هزینه پرداخت می‌شود.
هرچه زودتر آماده سرویس دهی هستی دارد و بصورت دینامیک مدیریت می‌گردد.
مدیریت و مهار شبکه بصورت متمرکز می‌باشد.
در ریشه-بن-بیخ این طریق یک راه‌حل کلی در عین حال کاملا ماجولار را با هزینه‌های زیاد مناسب جهت ارتباطات باره احتیاج شما از راه قمر مصنوعی فراهم می‌نماید، بطوریکه به هیچوجه شما از این حیث احساس کمبود و نقص در ارائه خدمات و سرویسهای خود نمی‌نمائید. این روش را می‌توان جهت کلیه سرویس‌های تلفنی (POTS)، سرویس‌های باند عریض شبکه اینترنت (IP)و … بکار برد.
مزایا و اخص گیهای شبکه ماهواره ای پشتیبان مهر :

حائز یکتا از بزرگترین تله پورت های ماهواره ای تجاری در منطقه
پوشش دهی تمام مملکت ، خاورمیانه و بخشی از شمال آفریقا
قابلیت اشاعه پوشش به اروپا و آسیای مرکزی
توانایی سرویس دهی گونه ها باندهای فرکانسی قمر مصنوعی ای C, KU, Ka
توانایی سرویس دهی گونه ها توپولوژی ها Star, Mesh, SCPC, Hybrid
تاب پشتیبانی از بیش از ۱۸۰۰۰ ایستگاه و قابل افزایش تا ۱۰۰،۰۰۰
توانایی سرویس دهی مقارن از ۵ قمر مصنوعی متفاوت
مجری پایین ساخت بزرگترین شبکه GSM-WLL در ایران
مدیریت شبکه مجازی( مدیریت فضای فرکانسی اختصاصی، مدیریت مستقل شبکه اختصاصی بر روی سرویس فن آوا سَت، امکانات Colocation هاب در تله پورت فن آوا سَت)
تطابق کدینگ و مدولاسیون با شرایط جوی و محیطی
کاهش پهنای باند مصرفی با استفاده از فناوری PCMA
قابلیت اتصال به پنج قمر مصنوعی متفاوت امکان گسترش سرویس در سطح زیاد وسیعی را از نظر جغرافیایی فراهم می کند.
قابل توسعه به سرعت و بدون بیچارگی به تغییر در طراحی و ساختار شبکه و سرعت بالای توسعه
حمایت از انواع توپولوژی ها به صورت همزمان
کاربردهای شبکه ماهواره ای پشتیبان مهر :

پوشش نقاط کور به منظور سرویس دهیشبکه GSM
ارائه خدمات تلفنی به روستاهای فاقد پوشش مخابراتی
بهره مندی از خدمات دولت الکترونیک در روستاها
حامی شبکه بانکی
سرویس دهی به ATMهای سیار
به کار گیری شبکه ماهواره در ارتباطات بستر اصلی
تشخیص، مشاوره و … از راه دور
تعلیم امور پزشکی از طریق دور و …
ارائه انواع سرویسهای تحت شبکه دربرگیرنده VPN و …
دسترسی به اینترنت از راه ماهواره
ارائه گونه ها سرویسهای ویدیو کنفرانس از طریق ماهواره
بعید سنجی اطلاعات به چهره درلحظه(تله متری)
ارائه خدمات به اهداف در جنبش دربرگیرنده کشتی، هواپیماو …..
ارائه خدمات در مواقع اضطراری و بلایای طبیعی

مزایای VSAT :

در دسترس بودن : سرویس های VSAT در تمامی مکانهایی که دیدن واضحی از کمربند کلارک (Clarke Belt) دارند ، قابل پیاده سازی و گسترش است .
نصب تند : سرویس VSAT می تواند در پهنا چند ساعت و یا حتی چند دقیقه پیاده سازی شود .
یکسانی : VSAT مشتریان را قادر می سازد که سرعت های یکسانی را در همگی نقاط شبکه مستقل از محل قرارگیری آن ها تجربه کنند .
مالتی کست : بیشتر سیستم های VSAT معاصر از شیوه ی پخش broadcast کاربرد می کنند (مثل DVB-S) که توانایی ارائه ی همهنگام محتوای مشترکی را به ده ها یا صدها نقطه و محل بدون تحمیل هیچ گونه خرج ی اضافی را دارا هستند .
امنیت : شبکه های VSAT در سطح سازمانی ، شبکه های خصوصی لایه دو می باشند که از امنیت زیاد فوقانی برخوردار هستند .
تنوع : VSAT ارتباط بیسیمی را برپایی می کند که مستقل از زیرساخت های شهری و خطوط سیمی است که مخصوصا برای خدمات در شرایط بحرانی مانند سیل و زلزله و یا به عنوان سرویس حامی کاربرد دارد .

خدمات و ارتباطات قمر مصنوعی ای VSAT :
بهره برداری از ارتباطات قمر مصنوعی ای به دو عنوان کلی ارتباطات Broadband (باند پهن) و Narrowband (باند باریک)تقسیم بندی می شود:
ارتباطات (باند باریک)
سرویسهای باند باریک عمدتا برای کاربردهایی که مصرف پهنای باند زیر داشته و یا در مواردی به منظور کاربرد در بسترهای متحرک رهنمود می شوند. گروه تخصصی خدمات و ارتباطات قمر مصنوعی ای این شرکت بعد از سپریدن پژوهش ها فراوان در این حوزه، با برقراری پیوستگی و کسب نمایندگی از ارائه دهندگان جهانی این سرویسها از دسته Inmarsat, Iridium, Thurayaو بعد از اجرای پروژه‌های موفق در این گویه شبیه پروژه انتقال داده‌های تله متری با چندی زیادی نقاط فعال در سراسر کشور، آمادگی ارائه سرویس و طراحی و اجرای بستر انتقال را با پروا به بیچارگی مشتریان در این گویه دارد. ارتباطات (باند پهن)

VSAT
واژه ای است که عمدتا برای ارتباطات باند پهن از آن کاربرد می شود. در این گونه وابستگی عملا محدودیتی در میزان نرخ داده و سرعت وابستگی هستی نداشته و محصولات مفصل ای برای پوشش نیازهای مشتریان در این مقوله قابل ارائه می باشد. گرد از روشهای طبقه بندی این محصولات، طبقه بندی آنها بر اساس امکان جابجاییو قابل حمل بودن می باشد که عبارتند از:

Fixed
آنتن ماهواره ای در این رده از محصولات به چهره ثابت و در مکان مشخصی نصب می گردد. بخش وسیعی از کاربردهای VSAT از این تجهیزات استفاده می کنند. طی سالهای تازه کاهش چشمگیر هزینه تمام شده و به تبع آن قیمت رقابتی ساز و برگ Fixed (ثابت) برای مصرف کننده، گستره استفاده از این فرآورده را دوچندان نموده است.

Mobile
به طور کلی ساز و برگ موبایل به سه گروه: تجهیزات زمینی (Landtime)، تجهیزات دریایی (Maritime)، تجهیزات هوایی (Auto Deployable Terminals) که تجهیزات زمینی (Landtime) خود به سه گروه تجهیزات Suitcase،تجهیزات Fly-away، تجهیزات (Drive-away (Auto Deployable Terminals
مزیت شبکه بی سیم

هزینه ذیل پیاده سازی شبکه ،نصب و راه اندازی تند شبکه،عدم نیاز به کابل کشی و دگرگونی ها در ساختمان،عدم محدودیت در جابجایی کاربران شبکه،انعطاف پذیری بالا در گسترش و بالارفتن شبکه،ایجاده بستر یکپارچه دسترسی به اینترنت در پیرامون های عمومی مانند هتل ها و دانشگاه ها (Hotspot)،تایید هویت کاربران به وسیله پروتکل RADIUS
راهنمای عیب یابی شبکه

اولین چیزی که مایه می شود تکنسین شبکه بتواند ایراد احتمالی را تشخیص دهد ، بررسی این موضوع است که قبل از این شبکه در چه شرایطی به طور درست پیشه می کرده است . شناخت آن شرایط مایه تشخیص آسانتر عامل پدید آورنده خطا می گردد . ولی بدبختانه شوربختانه برخی از ساز و برگ شبکه فاقد داده های فنی لازم برای رفع عیب یا مستنداتی برای اخطار یافتن از شرایط کارکرد درست آن ها هستند و کارآزمودگان هنگامی در کار با آن هاموفق هستند که مثال های مختلفی از آن ها را دیده ، نصب کرده و با شرایط کارکرد آن ها آشنا باشند .

ولی همان کارآزمودگان هم شدنی است فراموش کنند که کدام یک از دستگاه ها ، در کدام شرایط بهترعمل می کردند یا کدام تندیس بندی برای کدام پیرامون مناسب تر بوده است . برای آنکه فاصله بین تکنسین های گوناگون با یکدیگر کمتر شود و راه یافتن خطا ها کوتاه تر گردد ، رعایت نج نکته ضروری است . این موارد را می نا پنج گام برای کسب کامیابی در کشف خطا نام گذاشت .

گام نخست : مستند سازی شبکه
در دست داشتن آخرین نقشه های فیزیکی و بخردانه شبکه ، کمک شایانی به شناخت وضعیت فعلی شبکه می نماید . با این نقشه ها می توان ابزارها مختلف ، تمثال بندی ها ، و آدرس ها راتحت بازرسی داشت . افزون بر آنکه از این روش کار عیب یابی آسانتر می گردد.

گام دوم : جمع آوری کلیه اطلاعات و تحلیل خطای قبل آمده
فرض کنید که خرده شغل می دانید ، آیا می توانید آن را مستند کنید ؟ آیا پیش ازبروز خطا ، هشداری از ایستگاه های کاری صادر نشده است ؟ برای این که این مرحله را ساده تر کنیئ . می توانید از دستگاه LinkRunner، محصول شرکت Fluke Networks کاربرد کنید . این آلت که به سادگی قابل حمل است می تواند اشکالات اولیه درلایه فیزیکی را پرتو دهد . این دست موزه می تواند در خدمت تکنسین ها باشد تا در صورتی که خرده شبکه ، ما فوق اشکالات معمولی بود ، از متخصصان کارآزموده تری استفاده گردد. بعد در گام دوم ، با به کارگیری ابزارهای کمکی به جمع آوری کلیه اطلاعات موجود می پردازیم و اشکالات لایه فیزیکی رابررسی می نماییم .

گام سوم : حوزه مشکل برپایی شده را اندک کنید
قدم بعدی اندک کردن گستره دشوار برپایی شده است . باید یررسی کنیم که مشکل مربوط به بخشی از شبکه است یا تنها به یک کانیت اندک است ؟ مثلا اگر مشکل مربوط ب هکلانیت است بعد به کابل فیزیکی یا ایستگاه کاری محدود می گردد. یعنی بعد از جمع آوری اطلاعات،باید آن را به دشوار پیش آمده محدود نماییم .

گام چهارم : دشوار را رفع کنید
پس از محدود کردن گستره دشوار ، رفع آن آسان خواهد شد . در باره ادوات سخت افزاری ، معمولا باید آن را تعویض رو کرد . مثلا جایگزینی Patch Cable یا تغییر پورت سوئیچ یا تعویض کارت شبکه کلانیت . این گام وقتی تکمیل می شود که بعد از رفع عیب ، شبکه مجددا تست شودتا ازرفع کامل اشکال اطمینان حاصل گردد.

گام پنجم : کارهای اتمام نشده را مستند کنید
حالا باید مجددا گام نخست را تکرار کنید . یعنی دشوار قبل آمده و روش رفع آن را مستند سازی کنید . این کاربر برای مراجعات بعدی بسیار سودمند خواهد بود .
اما آیا سپریدن این دادن همه این مراحل لازم است ؟
گاهی پیش می آید که مشکلات شبکه ، ناشی از اشکلات سیستم عامل است . غلب تکنسین هایی که در واحدهای فنی مستقر هستند ، هنگام اتمام راهنمایی تلفنی ، به کاربران می گویند که «یک بار کامپیوترتان را بوت کنید .» این گذرگاه حل ، در بعضی موارد دشوار را مرتفع می کند و دیگر بیچارگی به طی کردن گام های پنج گانه نیست . حسن این کاردر این است که تکنسین بدون این که محل کارش را ترک کند ، مشکل را برطرف نموده است .
اما برخی مشکلات با بوت کردن ساده از بین نمی روند . در این هنگام ، در صورتی که کاربر کامپیو تر بتواند از خط دستور (Command Prompt) سیستم عامل کاربرد نماید ، راهبری تلفنی را کماکان می طاقت پیوسته عدل . یعنی اجازه IPCONFIG می تواند هستی پیوندیدن فیزیکی را بررسی نماید .
مثلا وقتی PC برای پروتکل DHCPپیکر بندی شده ولی آدرس قبل فرض ویندوز (۱۶۹٫۲۵۴٫X.X) را بر می گرداند ، مشخص می شود که کلانیت نمی تواند با سرورDHCP ارتباط استوار کند .
یا وقتی یک رایانه پر تابل را به شبکه متصل می کنیم ، بایستی آدرس همان شبکه راداشته باشد . ولی آگاهانیدن اوقات DHCP پیوستگی برپا کند .
یا وقتی یک کامپیوتر پرتابل را به شبکه متصل می کنیم ، بایستی آدرس همان شبکه را داشته باشد . اما گاهی بعضا اوقات DHCP، آدرس subnet دیگری را به آن اختصاص می دهد . اکنون کاربر می تواند دودستور C:>ipconfig/release و C:>ipconfig/renew را وارد می نماید. یعنی می خواهد که آدرس lP جدیدی داشته باشد . اگر سیستم پذیرش دهد که سپریدن عمل DHCP میسر نیست . آن گاه این شایستن وجو دارد که کاربر از تمثال بندی lP ااستاتیک استفاده کرده باشد . در این حالت جهت بررسی صحت گزارش ، باید به مستندات شبکه مراجعه نمود .
در حالتی سایر ، اگرکاربر یک آدرس lP را اعلام کند ، باید از راه ping کردن ، آن بررسی رو کرد . اگر PC کاربر ، پذیرش مناسب می دهد ، یعنی آ ن که انجام کار و جنبش های متداول نظیر باز کردن صفحه وب انجام پذیر است . در غیراین صورت بایستی رایانه را از کم و بیش باره بررسی قرارداد.
بررسی دشوار به چهره حضوری

پس از حضور در محل کاربر ، شغل جمع آوری اطلاعات شروع می شود . سؤال اول این است که انجام کدام عمل مایه بروز مشکل شد ه است . بعضا اوقات پذیرش این سؤال، چندان روشنگرنیست . زیرا کاربرمی گوید که وی کارخاصی انجام نداده است و همه کارها صورت گرفته در حد کارهای معمولی روزانه بوده است یا آن که دقیقا می داند چه اتفاقی افتاده اما ترجیح می دهد در ارتباط با آن توضیحی ندهد ، یا مسئوولیت اتمام آن را بر عهده نگیرد .در این مواقع باید کاربر را مطمئن سازید که روشنگری در ارتباط با روش بروز دشوار به رفع سریع آن کمک خواهد کرد . به غیر از این ها از انجام تغییرات محلی نیز سؤال کنید . مثلا این که به تازگی دکوراسیون اطاق محل شغل تغییر کرده است ی یک برنامه نگهبان نمایش جدید نصب شده است یا مواردی از این دست .بعد از آن که الی حتماً ممکن دانسته هایتان را افزایش دادید ، موارد ی که تلفنی به کاربر گفتید را مجددا خودتان آزمایش کنید .

اگر عمل ping به سرور شبکه به درستی انجام می شود یا ابزارها شبکه به درستی پاسخ می دهند ، نشان دهنده آن است که ایستگاه کاری در لایه ۳، به درستی به شبکه متصل است و برآیند اینکه به اتمام آزمایش در لایه های ذیل تر نیازی نیست . پس باید توجه را به لایه های بالایی شبکه معطوف رو کرد . اگر این تقدیر صحیح جواب ندهد یعنی این که باید به سراغ لایه های ذیل تر رفت .

حال که باید از یک لایه شروع کنید . اگراتصال شبکه قطع باشد ، دستورping این جستار را به خوبی پرتو می دهد .

برای دید زمان استجابت (response Time) ، پروانه زیزر کاربرد می شود : C:ping-t x x x x
نتیجه حاصله را می طاقت با کاربرد ازTERACERT و PATHPING برای بررسی راه ها به سمت device مورد نظر تحلیل نموده است .
Trace route نمودن به شما می گوید که چگونه در درازا راه شبکه ، پکت شدنی است از بین برود .

یعنی رفع عیب لایه یک شبکه را می طاقت از همین گذرگاه پیش درآمد کرد . اجازه C:>tracert x.x.x.x یا C:>patping این شغل را سپریدن می دهند.
آیا به سطح مترقی تری از خرده یابی دربایستن است ؟
اگر هنوز ایراد مشخص نشده است یا برای تعیین آن به اطلاعات یا به جزییات اکثریت بیچارگی است ،باید چند آزمایش سایر را نیز انجام داد .
پس از اطمینان از این که ، وارد نشدن کاربربه شبکه دراثرجابه جایی کابل یت جدا شدن کابل و اتصالات آن نمی باشد ، به این نتیجه می قبض که دشوار پیش آمده ، پیچیده تر از اشکلات معمولی شبکه هااست.
در این جا داشتن ابزاری شبیه LinkRunner می تواند به سرعت به کشف اشکالات کمک کند .

آزمون های مستقیم
۱٫ آزمایش لینک
۲٫ بررسی کار و جنبش Segmentها
۳٫ استفاده از DHCP به عنوان افزار تشخیص
۴٫ اتمام ping به چهره محلی و مسیر دور
خدمات دیگری از پشتیبان مهر

نصب ترانک و داکت کشی در زیباترین فرم ممکن و رعایت استاندارد های لازم
کابل کشی کابل های دیتا Cat5,Cat6, Cat7 ، کابل تلفن، برق و UPS
فیبر نوری شامل کابل کشی، فیوژن، نصب پچ پنل و افزارها مربوطه
نصب پریز و کیستون شبکه و تلفن
نصب پچ پنل شبکه و تلفن با رعایت استاندارد ها و قبل بینی آینده
نصب سرور، سوییچ، روتر و دیگر تجهیزات در رک مربوطه
نصب پریز برق و یو پی اس با محاسبه میزان مصرف
نصب و راه اندازی تابلو برق با رعایت استتاندارد ها و ارایه نقشه تابلو
نصب یو پی اس و باتری و سربندی مربوطه با محاسبه میزان مصرف
نصب دوربین های مدار بسته و کنترلی در بهترین فضای ممکن
نصب رک های ایستاده و دیواری به همراه آرایش رک با فرم بندی و قبل بینی آینده
نصب دکل های مهاری و خود ایستا با کیفیت جهت تجهیزات وایرلس و دوربین
نصب ساز و برگ اطاق سرور و دیتا سنتر به اتفاق با آرایش و نصب کابل های ارتباطی
تست شبکه و فیبر نوری با تستر فلوک
ارایه نقشه و مستندات کارهای اجرا شده

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

خدمات پسیو شبکه

اطلاعات بیشتر

دوربین مداربسته

اطلاعات بیشتر

پشتیبانی شبکه

اطلاعات بیشتر

راه اندازی شبکه

اطلاعات بیشتر

نصب شبکه

اطلاعات بیشتر

طراحی شبکه

اطلاعات بیشتر

خدمات اجرایی

اطلاعات بیشتر

برخی از مشتریان ما

#
#
#
#
#
#
#
#